skip to Main Content
Dlouhodobá maxi půjčka do 250 000 Kč
Parametry půjčky

Částka:
10 000 – 250 000 Kč

Splatnost:
1 – 84 měsíců

Délka vyřízení:
5 minut

První půjčka zdarma:
Ne

RPSN:
od 4,9 %

Informace o dlouhodobé půjčce

Pokud uvažujete o dlouhodobé půjčce máte k dispozici obrovské množství možností. Měli byste se zamyslet nad částkou, kterou si potřebujete půjčit, nad důvody, proč hotovost potřebujete, a nad tím, kolik si můžete dovolit splácet. Měli byste také zvážit dobu, po kterou si potřebujete peníze půjčit. Chcete-li prozkoumat vaše možnosti, je dobré pochopit, jak jsou definovány podmínky jednotlivých úvěrů. To se může u každého typu dlouhodobé půjčky a poskytovatele lišit. Podívejme se na dlouhodobé půjčky podrobněji, abyste se mohli rozhodnout, zda jsou pro vás vhodné.

Co je to dlouhodobá půjčka

Dlouhodobé půjčky jsou úvěry, které si mohou lidé pořídit na mnoha místech včetně bank a nebankovních společností. Pokud máte slušnou úvěrovou historii, pravidelný příjem a můžete si dovolit bankovní půjčku splácet, pak je pravděpodobně nejvýhodnější variantou právě bankovní půjčka.

Žadatelé, kteří mají problémy s bonitou nebo nechtějí či nemůžou prokazovat svůj příjem, mohou však využít i nabídku nebankovních společností. Například dlouhodobá maxi půjčka nabízí úvěrový rámec až 300 000 Kč a poměrně zajímavé úvěrové podmínky. Dlouhodobé půjčky mají obvykle dobu splatnosti delší než jeden rok a často se splácejí několik let, a to formou pravidelných měsíčních splátek věřiteli. Úrokové sazby se u jednotlivých poskytovatelů liší a je třeba provést dostatečný průzkum, abyste si zajistili úvěr nejlépe vyhovující vašim potřebám.

Proč využít dlouhodobé půjčky

Jednou z velkých výhod dlouhodobých půjček je skutečnost, že získané prostředky můžete povětšinou použít, jak chcete, a především můžete čerpat poměrně významnou částku. Dlouhodobé půjčky tak mají mnohem širší využití než krátkodobé úvěry. Existuje tak mnoho důvodů, proč si zřídit dlouhodobou půjčku.

Dlouhodobé půjčky se velmi často využívají ke konsolidaci dluhů, kdy dlužník sloučí do jedné větší dlouhodobé půjčky vícero menších krátkodobých půjček. Dlouhodobá půjčka bývá poskytována s nižšími úrokovými sazbami, které mohou pomoci žadatelům ušetřit peníze. Žadatelé o dlouhodobé půjčky také často využívají peníze na financování nákladných událostí, jako je svatba, svatební cesta nebo dovolená. Běžné také je si brát dlouhodobé půjčky na financování v oblasti vzdělávání – platby školného za vysokoškolské studium. V neposlední řadě lze dlouhodobou půjčku díky přijatelným úvěrovým podmínkám využít k rekonstrukci bydlení nebo pořízení nového vozu.

Hlavní výhody

  • Pevná úroková sazba – Dlouhodobé půjčky charakterizuje pevná úroková sazba, která je stejná po celou dobu splácení – nemusíte se obávat negativních překvapení (pokud například úrokové sazby zvyšuje ČNB).
  • Výhodné úvěrové podmínky – RPSN dlouhodobých půjček je obvykle nižší než v případě krátkodobých půjček. Rovněž je možné si rozložit splácení úvěru na dostatečně dlouhou dobu a zajistit si tak velmi nízkou měsíční splátku, která nezatíží váš rozpočet.
  • Možnost snížení splátek – V případě, že vás vaše měsíční splátky příliš zatěžují není problém si splatnost dlouhodobé půjčky prodloužit a snížit si tak splátku.
  • Flexibilní doba splácení – U dlouhodobých půjček se doba splácení liší, ale spotřebitelé si často mohou zvolit dobu splácení od jednoho do sedmi let.
  • Možnost využít peníze na cokoliv – Dlouhodobé půjčky jsou obvykle neúčelové půjčky, to znamená, že žadatel peníze může využít, jak uzná za vhodné.
Oblíbená dlouhodobá půjčka bez registru pro každého

Typy maxi půjček

Každý žadatel o dlouhodobou půjčku může vybírat z celé řady možností. Někdy může být dokonce náročné se mezi nimi orientovat. Proto vám také přinášíme krátký přehled a výhody jednotlivých typů dlouhodobých půjček.

Dlouhodobá půjčka bez registru

Dlouhodobé půjčky jako je jistá půjčka bez registru nabízejí vyšší úvěrové rámce a možnost splácet půjčku po dobu několika let v nízkých a pravidelných splátkách. Tyto půjčky jsou vhodné pro žadatele s nízkou bonitou a negativními záznamy v registrech dlužníků. Registry jsou ze strany věřitelů kontrolované, záznamům v nich se však nepřikládá příliš velká váha.

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmů je vhodná pro žadatele, kteří nemají problémovou úvěrovou historii, ale nemohou nebo nechtějí prokazovat své příjmy. Opět je možné si zřídit úvěr řádově ve statisících korun, který je splácen v pravidelných měsíčních splátkách. Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmů je vhodná nejenom pro fyzické osoby, ale i OSVČ a malé podniky, které hledají výhodnou půjčku na rozjezd podnikání.

Nebankovní půjčka

Dlouhodobé nebankovní půjčky jsou vhodné pro žadatele s nižší bonitou, kteří si chtějí půjčit vyšší částku a neuspěli se svou žádostí v bance. Nebankovní věřitelé nejsou při posuzování bonity klienta natolik přísní jako banky, proto má nárok na nebankovní půjčku mnohem více žadatelů. Dlouhodobé nebankovní půjčky už přitom v současné době nabízejí poměrně rozumné RPSN, přičemž si můžete půjčit i téměř milion korun na více než 8 let.

Bankovní půjčka

Máte-li zájem o nejvýhodnější dlouhodobou půjčku, nabízí se žádost o úvěr v bance. Bankovní instituce nabízejí klientům nejlepší podmínky, často flexibilní možnosti splácení a minimum dalších poplatků. Problémem samozřejmě je, že na bankovní půjčku získají nárok pouze klienti s dobrou, nebo spíše skvělou bonitou. Samozřejmostí jsou registry dlužníků bez negativních záznamů a obvykle je třeba rovněž prokazovat výši příjmů. Okruh žadatelů, kteří získají nárok na bankovní dlouhodobou půjčku je tak poměrně úzký.

Časté dotazy

Kolik peněz si můžu s dlouhodobou půjčkou půjčit a jaká je splatnost?

S dlouhodobou maxi půjčkou si můžete půjčit od 10 000 do 300 000 Kč, přičemž doba splatnosti se pohybuje dle výše vypůjčené částky od 1 do 84 měsíců.

Kdo si může dlouhodobou maxi půjčku sjednat?

O dlouhodobou maxi půjčku může projevit zájem téměř kdokoliv. Protože není příliš kontrolován váš příjem a bonita, velká část žadatelů peníze skutečně dostane. Myslete však na to, že je důležité mít z čeho půjčku splácet. Lidé bez stabilního příjmu se tak mohou dostat do problémů se splácením, pokud nebudou mít pravidelný příjem.

Jak mohu vypůjčené peníze využít?

Protože se jedná o neúčelovou půjčku, můžete využít čerpané peníze, jak uznáte za vhodné. Může se jednat o konsolidaci menších půjček, větší jednorázový výdaj nebo třeba investici do rozvoje začínajícího podnikání.

Je nutné za maxi půjčku nějak ručit?

Dlouhodobá maxi půjčka je nezajištěná půjčka, to znamená, že nemusíte za půjčku ručit majetkem – například nemovitostí, ani hledat spolužadatele.

Za jak dlouho budu mít peníze na účtu?

Peníze na účtu můžete mít už za pár desítek minut od schválení půjčky. Stačí vyplnit rychlou online žádost, vyčkat, zda bude vaše žádost schválena a následně už jenom počkat, až budou peníze zaslány na váš účet.

Pokud vám dlouhodobá maxi půjčka nevyhovuje, zde máte alternativy:

Půjčka Komerční banka – S dlouhodobou půjčkou od Komerční banky si můžete půjčit až 2,5 milionu korun se splatností až 8 let. Půjčka nabízí bezkonkurenční úvěrové podmínky. Nevýhodou však jsou vysoké požadavky na bonitu klienta a příjem.

Půjčka FairCredit – Půjčka, která může pomoci lidem s problémovou úvěrovou historií. Pokud potřebujete rychle peníze a nechcete se zdržovat zdlouhavým schvalovacím procesem, může pro vás být půjčka FairCredit vhodným úvěrem. V hotovosti si můžete půjčit až 70 000 Kč. Zvolíte-li převod na účet, pak se úvěrový limit zvýší dokonce na 150 000 Kč.

Půjčka EveryDay Plus – Revolvingový úvěr s limitem až 50 000 Kč si můžete sjednat u EveryDay Plus. Pokud máte zájem o bankovní kontokorent, ale nesplňujete požadavky na bonitu v bance, může vám právě Půjčka EveryDay Plus nabídnout obdobnou službu.

Může se vyplatit předčasné splacení dlouhodobé půjčky?

Předčasné splacení dlouhodobého úvěru vám může umožnit vyhnout se placení úroků ze zbývající částky úvěru. Půjčíte-li si však opravdu značnou částku, nemusí být takové předčasné splacení úplně snadné. Měli byste spíše počítat s tím, že splatíte dlouhodobou půjčku v řádném termínu.

Zároveň byste se měli ohledně možnosti předčasného splacení informovat dopředu – zda věřitel tuto možnost nezatěžuje nějakým zbytečně vysokým poplatkem.

Dlouhodobá vs. krátkodobá půjčka

Závěrem lze říci, že v některých případech může efektivně uspokojit potřeby dlužníka i krátkodobá půjčka. Ty však mohou být ve srovnání s dlouhodobou půjčkou drahé – vyšší RPSN.

Dlouhodobá půjčka obvykle nabídne dlužníkům lepší podmínky za předpokladu, že dodrží splátkový kalendář. Na druhé straně platí, že díky delší době splácení může nakonec dlužník přeplatit u dlouhodobé půjčky více. Ať už se však rozhodnete pro jakýkoliv typ půjčky, nezapomeňte důkladně prozkoumat své možnosti, abyste mohli učinit plně informované rozhodnutí.

Back To Top